Komente
Flamuri Zeneli
Flamuri Zeneli 18 orë më parë
Ti mir e thu po kujt me ja thon.
Islam Kroni
Islam Kroni 18 orë më parë
O t dh..... policine , gjyqtaret e prokuroret e flliqur ; domethenè se personimai fortè se shteti ???!!!
mire kulla
mire kulla 18 orë më parë
Yje 🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟
Aurol Kaçani
Aurol Kaçani 18 orë më parë
KTA TDY NA PERFAQESOJNE DENJESISHT KOSOVE SHQIPERI
mire kulla
mire kulla 18 orë më parë
😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂
Meti Xheki
Meti Xheki 18 orë më parë
Kam plas tu qesh😂
Benni Blanco
Benni Blanco 18 orë më parë
Ju shkerdhefsha rracen e degjenerume
Android 1
Android 1 18 orë më parë
Po duam pa tjeter te bashkohemi nga tirana.
S. Y.
S. Y. 18 orë më parë
Great actor a natural. And beautiful too. <3
Shpresa Isufi
Shpresa Isufi 18 orë më parë
Dhe ne vendin tende te ishte nje i ri o Zoti Kryeminister Mjeksia loz me nervat e njjerezve i Po vdesin njerzit o Zotni se nuk kan lek te perballojn spitalet Nuk ngopen luajn me nervat e njjerezve Bolll halli qe i bie Po do futen ne borxh per te ngopur te pangopurit se per ndryshe si kapin me dore Po pyet ate vajzen o zoti kryeminister duke i then ( me thuaj troc cfar te mete kam un ) Cfar pret duhet te thot ato qe te pelqejn se perndryshe ajo fjala qe me zor ta tha(Pak arrogant ) i prish pun , Te gjith ata qe folen me duken si koha qe flisnin njerzit para Enverit Asnji nuk foli per stresin qe kalojn njerzit Per te zgjidhur problemet e me administraten ( zyrat) Zoti kryeminister qe ste zgjidhin pun pos si fute leket ne xhep e shum e shum gjera te tjera qe ju Zoti Kryeminister nuk doni tja dini por doni nje mandat tjeter Mjer populli cil do votoj ujqerit PS🦎🦍 PD 🕷🐙 Apo Ulkonjen e Ilir Metes 🦧🦂🦗(le qe ju i merni vet votat i vidhni )
alban boy
alban boy 18 orë më parë
Albanian ANCIENT city,zbulim te Shqiperise alpost.info/mine/gcu72YTSZZHNY4U/video
The Black Rat Inn
The Black Rat Inn 18 orë më parë
E kam thene me pare se kjo Kleo mu duk femer loqe ne pamjen e pare por tani, mbasi degjova dhe kengen e saj pash qarte talentin e saj egzemplar, dhe e kuptoj se e kam keq-gjykuar ne menyre brutale. Kjo eshte femer jashtzakonisht inteligjente. Me pelqejne personazhet unike dhe kjo ka ate shkendijen te cilen zakonisht e kane njerezit qe jane te destinuar per fame. Pra ka shkelqimin e brendshem i cili rreflektohet tek syte. Syte inteligjent vibrojne, kurse njeriu me personalitet banal ka nje shikim te fjetur. Por pas kesaj paranteze dua te them se mesazhi i ketij feminizmit agresiv me duket teper jo interesant dhe nje simptome e perjudhes fundore te cilen po perjetojme. Por me gjith kete bagazh feminizmi jo shum origjinal, shoh dicka shum interesante ketu qe me beri pershtypje. Kjo vajza ka nje atraksion te jashtzakonshem ndaj arjan canit, dhe nuk mundohet fare ta fshehi, per kundrazi e demonstron me kurajo. Fenomen interestant, cani eshte nje nga njerezit me vulgar ne mediat shqiptare, megjithse eshte inteligjent, ai ka nje kualitet qe i ben femrat qe ta pelqejne, mbase nga fakti qe eshte nje dobic i lindur. Dua te them gjithashtu se keto kohet moderne, te cilat kan sjelle kete emancipimin e ekspresionizmit te femres na kan ber te kuptojme se mendja e femres eshte nje humnere e frikshme (KHAOS). YIN eshte simboli i dragoit te erresires, dhe ne epokat fundore te njerezimit balanca perturbohet dhe YIN (energjia femerore e universit) thyen zinxhiret dhe fillon te gllaberoi dragoin e drites, YANG (energjine mashkullore te universit). Jo me kot gjith epokat e lulezimit te civilizimeve me te larta te globit kan pasur ne thelb te filozofise se tyre triumfin e djellit ndaj henes YANG over YIN. Triumfi i diellit ndaj henes eshte nje nga simbolet me te perhershme te civilizmit. Si kontrast ne te gjitha mitologjite e botes deshmohet se imazhi i perjudhave primitive kur mendja e njerezimit dominohej nga kulti i "perendeshes-meme" (Mother Godess) ishin shoqerite matriarkale. Por mbas ngritjes se epokes se DIELLIT, qe simbolizohet edhe me zotin MITHRAS i cili therr DEMIN, (Tauroctony) lind dhe epoka e dhe llogjikes dhe e drites se njerezimit, lindin egjipti i lashte, lind platoni, sokrati, greqia e lashte roma etj, pra lind dominimi i civilizimeve patriarkale te cilat i dhane drite dhe zhvillim globit. Por sic e thashe tani jemi duke perjetuar nje perjudhe fundore. Ne astrologji koha ku jemi quhet tranzicioni midis dy epokave. Jemi duke dale nga epoka e peshkut dhe duke hyre ne epoken e ujorit, ne ate qe quhet "Precesioni i Ekuinokseve". Ne keto koh tranzicioni midis epokave njerezmi zakonisht perjoton apokalipse te frikshme. Nje nga shenjat e ardhjes se perjudhes fundore te nje epoke eshte edhe ky feminizmi agresiv, pra emancipimi i klasave inferiore, si femrat por gjithashtu edhe njerezit me ngjyre te erret, te cilet se bashku me femren permbysin rrendet e ndertuara dhe finalizojne shkaterimin e epokes, per ti lene vendin nje perjudhe apokalipsi, dhe me pas rringjalljeje dhe lindjes se nje epoke te re... Dhe per ata qe mendojne se keto qe flas une jan gjepura ju kujtoj se ne perjudhen FUNDORE ku jetojme injoranca dhe erresira triumfojne. Ne epokat e ditura gjithmone dihej nga te gjithe te zgjuarit, se energjia e cikleve universale rreflektohet ne energjine e njerezve ne toke (AS ABOVE SO BELOW). Eshte pikerisht koha FUNDORE dhe para-apokaliptike qe po perjetojme sot qe ka rrezatuar erriesire dhe injorance ne gjithe globin, ky nuk eshte aksident por vec nje rreflektim i forcave universale ciklike te cilat ushtrojne influencen e tyre edhe ne mendjen dhe ndjenjat e njerezve duke afektuar energjine e tyre. Dhe keshtu cikli i rrotes perher ne levizje te zodiakut perfundon, vetem per ti lene vendin nje rrotullimi te ri, dhe keshtu ne vazhdim deri ne perjetesi... Per ta mbyllur ju pershendes me poemen madheshtore te YEATS, The Second Coming. Turning and turning in the widening gyre The falcon cannot hear the falconer; Things fall apart; the centre cannot hold; Mere anarchy is loosed upon the world, The blood-dimmed tide is loosed, and everywhere The ceremony of innocence is drowned; The best lack all conviction, while the worst Are full of passionate intensity. Surely some revelation is at hand; Surely the Second Coming is at hand. The Second Coming! Hardly are those words out When a vast image out of Spiritus Mundi Troubles my sight: somewhere in sands of the desert A shape with lion body and the head of a man, A gaze blank and pitiless as the sun, Is moving its slow thighs, while all about it Reel shadows of the indignant desert birds. The darkness drops again; but now I know That twenty centuries of stony sleep Were vexed to nightmare by a rocking cradle, And what rough beast, its hour come round at last, Slouches towards Bethlehem to be born?
Nur thenur
Nur thenur 18 orë më parë
Kjo nuk eshte PS, por G99. Andaj shqiptaret nuk i votojne me
Ze Ver
Ze Ver 18 orë më parë
Hajduti kerkon MANDATIN e 3,-TE ,pastaj te 4 5 6, ik- ore SHPORRU nga SHQIPERIA
Ze Ver
Ze Ver 18 orë më parë
Hajduti nuk e akuzon-hajdutin
Aida Aida
Aida Aida 18 orë më parë
Anxhela adhurim pa fund.Je fantastike ne cdo aspekt.Nje vajze me kemb ne toke e drejt e dashur e zonja.me e mira psikologe qe kam pare ndonjehere.Je zemer
Taiba Bujupi
Taiba Bujupi 18 orë më parë
Krenari jo veq e ju Z.Solis RESPEKT
Enver Qerimi
Enver Qerimi 18 orë më parë
Ne te gjithe Europe rruget ne ane ,kane l'anale kullues per ujrat e shiut e per mbledhjen e mbeturinave qe te mos demtojne asfalti ,ndersa ne shqiperi ky fenomeno nuk egziston . Beh sot e prish neser .Me ne fiale vidh te vjedhim .
Edlira Kasaj
Edlira Kasaj 18 orë më parë
Ujku qimen nderon por zakonin se harron i thon moj zonje, prandaj forc dhe kurajo moj zonje ,,,
papi g
papi g 18 orë më parë
Ca karin jepni lajme te vjetra para 21 vjet
NEWSFOR24 TV
NEWSFOR24 TV 18 orë më parë
Rropt ku esht humori ktu? A esht video per te qeshur a per te qar?
Dalip Krymi
Dalip Krymi 18 orë më parë
U ndafshi per gjysem qe te dy
Tzimis Tzimaras
Tzimis Tzimaras 18 orë më parë
Mire zoti deputet po popullin budalla e pyetet??
citroen uno
citroen uno 18 orë më parë
I ndafsha hallvën
tan piter
tan piter 19 orë më parë
O lali te gjithe shqipetaret jane jo vetem por dhe te vjedhur
tan piter
tan piter 19 orë më parë
Tek Ps do gjeshe rehatine 😜
ina bela
ina bela 19 orë më parë
Vellai im ka lojtur ,qe ne 90 ten ,deri ne 2010 ,babi past drite ,dergjej ne krevat,dhe vujtja me e madhe per te ishte,qe po linte nje djal pas kater vajzave me nje ves shum te fort,,,dhe vellai na mblodhi motrat mamin dhe vellain tjeter ,dhe ju betua babit ,qe une me jeten time ,nuk do luaj ,dhe arriti tja linte leket gruas ,se thoshte po ti kem ,i prish ,,,dhe po ju them qe ai qe eshte i vendosur ,e heq vesin,,,Mirela bravo per ket emision ,,
ben
ben 19 orë më parë
Rripi i sigurise vendoset ne vendin ku e ka ,s'do me thene qe ti lidhesh se duart i ke te lira,ti ndoshta e respekton shpejtsin dhe nuk i jep makines i dehur dhe s'ben gabime por vjen nje gomar dhe rripi i sigurimit ta pshton jeten ose kariken e handikapatit.
Gjela Deda
Gjela Deda 19 orë më parë
Klanifornja
marjo boy
marjo boy 19 orë më parë
mbydheni fare shqiprin o karagjoza
Nine One
Nine One 19 orë më parë
E dha konfirminin ruci q ska mandat t tret dhe pas zgjedhjeve terhiqet nga politika
Betim Sperdhima
Betim Sperdhima 19 orë më parë
Nje te quajti skenderbe nuk u ngope e quajte veften i derguari i zotit dmth jezus tjetra te tha baba o zot na mbaj mendjen
A T
A T 19 orë më parë
Prandaj kandidon në Elbasan se është lirë kokaina
Eliza Shala
Eliza Shala 19 orë më parë
😀😀😀😊😊😇
# Arti kumanaku
# Arti kumanaku 19 orë më parë
Oo gomari i Lindes
12345 12345
12345 12345 19 orë më parë
sa i vertet je fatkeqsish mjer ne kush na qeverris
Rol Muhaj
Rol Muhaj 19 orë më parë
Muhabete kafenesh
Rol Muhaj
Rol Muhaj 19 orë më parë
Paska ikur për lesh dhe Tani
bert latifi
bert latifi 19 orë më parë
rilindja vdiq ...varrimi ne 25 prill .....kafet ne surrel....nga shoqnia .
Dyrrah Dyrrah
Dyrrah Dyrrah 19 orë më parë
Ne itali.ke ik ti , po mundesh tkesh ik pas atentatit apo jo ?
Halil Celaj
Halil Celaj 19 orë më parë
Ke hyre sic thote populli ,me Trina neper pyll.
Xeni Hasanaj
Xeni Hasanaj 19 orë më parë
Cdo gje qe thua esht e vertet 30 vjet vec Duke vjedh
Luiza Lika
Luiza Lika 19 orë më parë
Ti nuk di te folesh
Tzimis Tzimaras
Tzimis Tzimaras 19 orë më parë
Cfare flete zonje?? Jeni ne terezi.Te gjith Ju jeni si Mona,Luli,Ruci, Meta,Berisha,Nano nuk keni lene njeri te ndershem pa shantazhuar
Luiza Lika
Luiza Lika 19 orë më parë
Ti nuk di te folesh jo te drejtosh.
DIY World
DIY World 19 orë më parë
m.alpost.info/mine/j7ezl3K6nYrIiYU/video Disa fakte intetesante rreth Shqipërisë në luftën e pare botërore dhe pse fqinjët tanë na urrejnë. Ju lutem na ndihmoni me like dhe subscribe
Kiku Hajdari
Kiku Hajdari 19 orë më parë
Po leket ku gjeni apo vidhni popullin
Chri Chri
Chri Chri 19 orë më parë
Bravo Ralf!Në një vënd tjetër hajdutë si këta i kishin varur për gjuhe.Mirë i bëhet këtij populli debil.Çdo popull ka deputetë dhe qeverinë që meriton.
Rakip Halilaj
Rakip Halilaj 19 orë më parë
"Turistët do t'i sjellësh ti"por merr Skenderbeun mbaje afër se mos të humbë.
Catheryn Jonelle
Catheryn Jonelle 19 orë më parë
0:38 von.in.net
Kiku Hajdari
Kiku Hajdari 19 orë më parë
Mose I shaje se ke mamin me keto hajduter.
Jam Illyropian
Jam Illyropian 19 orë më parë
Kloniki ti je 24 vjeçe, në vitin 2002 në moshën 15 vjeçare u ktheve në Shqipëri!? 🤨🤨🤨 hajde matematik hajde 15 + 19 = 34. 🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️
tani laci
tani laci 19 orë më parë
Barbone femer
Ymer Musteqja
Ymer Musteqja 19 orë më parë
AHE ME KEQE SE GORJA PARLAMENTIT.PER TY MOJE ZOJE.VETEM EDI RAMA BEN PUNE ME TY.
The Black Rat Inn
The Black Rat Inn 19 orë më parë
E kam thene me pare se kjo Kleo mu duk femer loqe ne pamjen e pare por tani, mbasi degjova dhe kengen e saj pash qarte talentin e saj egzemplar, dhe e kuptoj se e kam keq-gjykuar ne menyre brutale. Kjo eshte femer jashtzakonisht inteligjente. Me pelqejne personazhet unike dhe kjo ka ate shkendijen te cilen zakonisht e kane njerezit qe jane te destinuar per fame. Pra ka shkelqimin e brendshem i cili rreflektohet tek syte. Syte inteligjent vibrojne, kurse njeriu me personalitet banal ka nje shikim te fjetur. Por pas kesaj paranteze dua te them se mesazhi i ketij feminizmit agresiv me duket teper jo interesant dhe nje simptome e perjudhes fundore te cilen po perjetojme. Por me gjith kete bagazh feminizmi jo shum origjinal, shoh dicka shum interesante ketu qe me beri pershtypje. Kjo vajza ka nje atraksion te jashtzakonshem ndaj arjan canit, dhe nuk mundohet fare ta fshehi, per kundrazi e demonstron me kurajo. Fenomen interestant, cani eshte nje nga njerezit me vulgar ne mediat shqiptare, megjithse eshte inteligjent, ai ka nje kualitet qe i ben femrat qe ta pelqejne, mbase nga fakti qe eshte nje dobic i lindur. Dua te them gjithashtu se keto kohet moderne, te cilat kan sjelle kete emancipimin e ekspresionizmit te femres na kan ber te kuptojme se mendja e femres eshte nje humnere e frikshme (KHAOS). YIN eshte simboli i dragoit te erresires, dhe ne epokat fundore te njerezimit balanca perturbohet dhe YIN (energjia femerore e universit) thyen zinxhiret dhe fillon te gllaberoi dragoin e drites, YANG (energjine mashkullore te universit). Jo me kot gjith epokat e lulezimit te civilizimeve me te larta te globit kan pasur ne thelb te filozofise se tyre triumfin e djellit ndaj henes YANG over YIN. Triumfi i diellit ndaj henes eshte nje nga simbolet me te perhershme te civilizmit. Si kontrast ne te gjitha mitologjite e botes deshmohet se imazhi i perjudhave primitive kur mendja e njerezimit dominohej nga kulti i "perendeshes-meme" (Mother Godess) ishin shoqerite matriarkale. Por mbas ngritjes se epokes se DIELLIT, qe simbolizohet edhe me zotin MITHRAS i cili therr DEMIN, (Tauroctony) lind dhe epoka e dhe llogjikes dhe e drites se njerezimit, lindin egjipti i lashte, lind platoni, sokrati, greqia e lashte roma etj, pra lind dominimi i civilizimeve patriarkale te cilat i dhane drite dhe zhvillim globit. Por sic e thashe tani jemi duke perjetuar nje perjudhe fundore. Ne astrologji koha ku jemi quhet tranzicioni midis dy epokave. Jemi duke dale nga epoka e peshkut dhe duke hyre ne epoken e ujorit, ne ate qe quhet "Precesioni i Ekuinokseve". Ne keto koh tranzicioni midis epokave njerezmi zakonisht perjoton apokalipse te frikshme. Nje nga shenjat e ardhjes se perjudhes fundore te nje epoke eshte edhe ky feminizmi agresiv, pra emancipimi i klasave inferiore, si femrat por gjithashtu edhe njerezit me ngjyre te erret, te cilet se bashku me femren permbysin rrendet e ndertuara dhe finalizojne shkaterimin e epokes, per ti lene vendin nje perjudhe apokalipsi, dhe me pas rringjalljeje dhe lindjes se nje epoke te re... Dhe per ata qe mendojne se keto qe flas une jan gjepura ju kujtoj se ne perjudhen FUNDORE ku jetojme injoranca dhe erresira triumfojne. Ne epokat e ditura gjithmone dihej nga te gjithe te zgjuarit, se energjia e cikleve universale rreflektohet ne energjine e njerezve ne toke (AS ABOVE SO BELOW). Eshte pikerisht koha FUNDORE dhe para-apokaliptike qe po perjetojme sot qe ka rrezatuar erriesire dhe injorance ne gjithe globin, ky nuk eshte aksident por vec nje rreflektim i forcave universale ciklike te cilat ushtrojne influencen e tyre edhe ne mendjen dhe ndjenjat e njerezve duke afektuar energjine e tyre. Dhe keshtu cikli i rrotes perher ne levizje te zodiakut perfundon, vetem per ti lene vendin nje rrotullimi te ri, dhe keshtu ne vazhdim deri ne perjetesi... Per ta mbyllur ju pershendes me poemen madheshtore te YEATS, The Second Coming. Turning and turning in the widening gyre The falcon cannot hear the falconer; Things fall apart; the centre cannot hold; Mere anarchy is loosed upon the world, The blood-dimmed tide is loosed, and everywhere The ceremony of innocence is drowned; The best lack all conviction, while the worst Are full of passionate intensity. Surely some revelation is at hand; Surely the Second Coming is at hand. The Second Coming! Hardly are those words out When a vast image out of Spiritus Mundi Troubles my sight: somewhere in sands of the desert A shape with lion body and the head of a man, A gaze blank and pitiless as the sun, Is moving its slow thighs, while all about it Reel shadows of the indignant desert birds. The darkness drops again; but now I know That twenty centuries of stony sleep Were vexed to nightmare by a rocking cradle, And what rough beast, its hour come round at last, Slouches towards Bethlehem to be born?
Tzimis Tzimaras
Tzimis Tzimaras 19 orë më parë
Praktika ose perralla shqipetare per kujdesin per njerzit e thjeshte jo vetem eshte hipojrite por eshte dhe gjakatare jemi te gjithe keqeberes
GRISELD GAMER
GRISELD GAMER 19 orë më parë

Kiku Hajdari
Kiku Hajdari 20 orë më parë
Tabele qitje opo I lumte po ha buke.
Luiza Konica
Luiza Konica 20 orë më parë
Silva vajza lozonjare.Bravo zemër Je e mrekullueshme dhe shumë bukuroshe.
Kiku Hajdari
Kiku Hajdari 20 orë më parë
O murrisiìiiiiiiiiiiìi.je naive ti e thua po se kuptone qe jane te treja bashke.
Chelsea fan
Chelsea fan 20 orë më parë
Boo kjo Nuk shifet me sy!!
billis s
billis s 20 orë më parë
Komedi qe te ben te vjellesh
Ladi Laska
Ladi Laska 20 orë më parë
Sa muaj keni qe jeni bashk 2 muaj e një jav musho mir po ti vajze sa muajshe je te keqen nena 8 muajshe po sme del llogaria mua ore a e kupton😂😂
Lura Lura
Lura Lura 20 orë më parë
Keto vetem plumi I ndal
Ladi Laska
Ladi Laska 20 orë më parë
Po evet mi evet 😂😂
André Cela
André Cela 20 orë më parë
Bravo Ralph giorni po turpin e hengren me buke
Xhemla Ime
Xhemla Ime 20 orë më parë
Bo si bojn tjem si populli as dal votoj per as njeri ky llafeshi fevsiu nga kto emissione ubo i bajat me ta cpif po te njejtit ordinerà
shmerz porino
shmerz porino 20 orë më parë
Nuk eshte vrar per drog o Spartak qeni se per nje sherr eshte vra ti o Spartak je I lidhur me kreminela te shqipris ata ty te pagojn mos tu nxierresh emrat ne televizion ti ishe ai qe kishe lidhje me Elton Cicon qe paguheshe nga ai dhe shoket e tij per mos te nxierr Emrat ne ekran
Gezim Durmishi
Gezim Durmishi 20 orë më parë
KOMENT: Shihni kronikën Ky që flet është deputet i Shqiptarëve, që e njeh realitetin ....
Sander Palushi
Sander Palushi 20 orë më parë
Bravo bravo
Erid B
Erid B 20 orë më parë
Shqiptarë ju lutem 🙏keni nga një birrë nga unë vetëm këtë Spiron ma hiqni nga mundësia për të drejtuar vendin tim... Fatet e Shqipërisë në dorë të elisës 🤦‍♂️
Erid B
Erid B 19 orë më parë
@Ymer MusteqjaKjo u bë njeri nën hijen Ramës, mjafton të shikosh disa video në kohën kur bënte pjesë tek ajo lëvizja "mjaft" si ishte. Problemi është se një pjesë e shqiptarëve janë tepër të zhgënjyer nga politika edhe nuk shkojnë të votojnë, edhe kjo është një gjë pozitive për elisën që rrezikojmë ta kemi edhe për 4 vite të tjera... pu pu pu pu!
Ymer Musteqja
Ymer Musteqja 20 orë më parë
SKA FAJE KJO PO E KA FAJNI AI KAVALLI GJATE.KJO PO MBIJETON NEN HIJEN E EDI RAMES.SHPEJTE JU ARDHET DITA.25 PRILLIT.
Romeo Braho
Romeo Braho 20 orë më parë
Ik moj buce
ega lila
ega lila 20 orë më parë
E ka moter
Genti Bogdani
Genti Bogdani 20 orë më parë
💯
Mehmet Muhadri
Mehmet Muhadri 20 orë më parë
Brravooooooo Murrizi
Agron Racaku
Agron Racaku 20 orë më parë
Ti SPIROPALIT ti besh nje Pip, ti je nje papagall
Flori Aliraj
Flori Aliraj 20 orë më parë
Gjirokastra gangster's left the chat
Gusti Gusti
Gusti Gusti 20 orë më parë
Turp tju vij..keni dhe ftyre e betoheni ju palco..kush ju beson ju..me pallavrat e juja..!!
Erald Mataj
Erald Mataj 20 orë më parë
Komolet sekenaret e vjedhur nga skecet e shkurtra te nje grupi britanik. Me vjen keq se Albano esht aktor i mir
Melisa lleshi
Melisa lleshi 20 orë më parë
Të dyja them unë