Iu vdes babai në Infektiv, dy vajzat plasin bombën: E lanë në karrige, mos i sillni prindërit këtu

  Shikime 90,181

Fax News Albania

12 ditë më parë

Dy vajzat e një pacienti që ka ndërruar jetë në spitalin Infektiv, kanë bërë një deklaratë tronditëse për gazetaren e Fax News Fjona Çela.
Vajzat shprehen me zë dhe me figurë, se u janë kërkuar para që babanë ta nxirrnin nga Infektivi në mënyrë që ta çonin në një spital jashtë vendit. Vajzat e Rifat Lalos shprehen se kanë prova që vërtetojnë se babait të tyre nuk i janë bërë as skaner dhe asnjë trajtim mjekësor.
Deklarata:
Na thanë që vetëm këtu kishte oksigjen, na thanë që nuk kishte vende të lira në spitale, vendosëm që ta sillnim këtu. Babai na merrte çdo çerek ore dhe na thoshte se nuk i bënin asgjë, e kishin lënë afër derës dhe kishte ftohtë. Doktoresha Migena Qato nuk kishte një etikë mjekësore, ajo thoshte që po i bëjmë skaner, dhe babai thoshte nuk i bënin asgjë. Babai thoshte që të dilnin, ne komunikuam dhe me mjekë në Bruksel dhe tghoshin që nuk është gjendja aq e rëndë sa e thonë ata aty.
Ishim me mëdyshje nëse duhet ta nxirnim apo jo nga spitali, kërkuam që ta çonim në një spital tjetër. Babai thoshte jepni pare dhe më nxirrni nga këtu. Nuk kam për tia falur kurrë vetes këtë, që e shtruam babanë këtu. Kurrë më asnjë të afërm në publik, e vërtetuam këtë mbrëmë, me ikjen e babait tonë. Na tha se e kishin lënë në një karrige, nuk e prekte njeri me dorë, babai ynë ishte intelektual. Kemi shumë pikëpyetje, babai ynë ka ikur me brengë në zemër, na iku tak fak.
Ne kemi burim nga brenda që nuk i është bërë skaner, ju lutem mos sillni prindërit këtu, të afërmit, e kemi të provuar që nuk i është bërë asgjë.
#faxweb #faxnews #zgjohu
Follow Fax News Albania
Subscribe To Fax News on ALpost Channel HERE: alpost.info/show/XdFDrI4f3ToxD-YfdvJ0Hw.html
For more content from click HERE: www.faxweb.al/
Like Fax News on Facebook HERE: faxweb.al/
Follow Fax News on Instagram Here: faxnews.tv
Për më shumë na ndiqni në: www.faxweb.al

Komente
Έτερος Εγώ (official full movie)
1:39:46
Sotiris Tsafoulias
Shikime 5 mln
Elvana Gjata - Thirr (Lyrics Video)
3:03
Elvana Gjata
Shikime 3,2 mln
Tayna x Flori Mumajesi x Cricket - Magdalena
3:20
Friends Entertainment
Shikime 3,3 mln
Profesori - Episodi 1 | NGOP.TV
11:09
NGOP
Shikime 178 mijë
Mucize Doktor 50. Bölüm 2. Fragmanı
0:53
Mucize Doktor
Shikime 4 mln
Episodi i plotë - Dua të të bëj të lumtur, 27 Shkurt 2021
2:14:34
Gjurmë Shqiptare - Historia e panjohur e Isa Boletinit
50:01
HIGHLIGHTS | Florian Marku vs. Rylan Charlton
09:58
Elvana Gjata - Thirr (Lyrics Video)
3:03
Elvana Gjata
Shikime 3,2 mln
Tayna x Flori Mumajesi x Cricket - Magdalena
3:20
Friends Entertainment
Shikime 3,3 mln
Profesori - Episodi 1 | NGOP.TV
11:09
NGOP
Shikime 178 mijë
Mucize Doktor 50. Bölüm 2. Fragmanı
0:53
Mucize Doktor
Shikime 4 mln
Maraşlı 8. Bölüm 2. Fragmanı
0:49
Maraşlı
Shikime 1,2 mln
Rich Became Poor for 24 Hours!
10:17
Troom Troom SELECT
Shikime 2,5 mln
Sen Çal Kapımı 34. Bölüm Fragmanı
0:43
Sen Çal Kapımı
Shikime 1,4 mln
Americas Cheapest Family...
21:53
PewDiePie
Shikime 6 mln