Si percaktohet gjinia e foshnjes? Deri me sot disa e kane ditur gabim!

  Shikime 111,547

Elvis Naçi

2 muaj më parë

Follow Elvis Naçi on...
• FB: smarturl.it/FBElvis
• IG: smarturl.it/IGElvis
•YT: smarturl.it/YTElvis
• Web: elvisnaci.al/
© & ℗ Elvis Naçi & IN Media. All Rights Reserved

Komente
Flutura Selimi
Flutura Selimi 25 ditë më parë
Fara e mashkullit po frmija ushqehet me gjakun e nenes
Erion tomja
Erion tomja 29 ditë më parë
Ozot maimadh ti ban mrekulli 🤲🤲🤲🙏🙏🙏
Anna Anushi
Anna Anushi Muaj më parë
Shume e vertet sepse femrat kane vuajtur shume dikur madje Kam degjuar qe martoheshin prap burrat vetem per te pas nje djale, mentaliteti kohes se pare ka qene shume mizor per femren 🙄 Shyqyr o zot qe erdhi kjo kohe ku njerezit kane informacion per gjithcka dhe jane me mendjehapur, femra nxjerr nje jet dhe eshte perendeshe kjo duhet vleresuar 🙏🙏
Elona Merja
Elona Merja Muaj më parë
🙏🙏
Fehmi Zogaj
Fehmi Zogaj Muaj më parë
Allahu ēsht krijusi mai mir
Youtube Youtube
Youtube Youtube Muaj më parë
🤲♥️🌹☝️🌹♥️🤲
Hena Toprra
Hena Toprra Muaj më parë
Po kjo u dinte qe kur isha un ne shkoll qe XX ferma xy mashkulli. Nese femra hedh x burri y del cun.nese femra x burri x del goc.ne shkoll i kemi mesuar kto
Dituria Hyjnore
Dituria Hyjnore Muaj më parë
Hadith Madhështor Ebu Dheri transmeton se i Dërguari i Allahut {alejhi selam} ka thënë se Allahu i Madhëruar ka thënë: “O robërit e Mi! Unë ja kam ndaluar Vetes padrejtësinë, por e kam ndaluar atë edhe për ju, prandaj mos dhunoni njëri tjetrin! O robërit e Mi! Të gjithë ju jeni në humbje, përveç atij që Unë udhëzoj, prandaj kërkoni udhëzimin Tim, që tju udhëzoj! O robërit e Mi! Të gjithë ju jeni të uritur, përveç atij që Unë e ushqej, prandaj kërkoni t’ju ushqej, dhe unë do t’ju jap! O robërit e Mi! Të gjithë ju jeni të zhveshur, përveç atijë që unë e vesh, prandaj më kërkoni veshje, unë do t’ju vesh! O Robërit e Mi! Vërtetë, ju gaboni natën dhe ditën, kurse Unë i fal të gjitha mëkatet, prandaj më kërkoni falje, që t’ju fal! O robërit e Mi! Ju nuk do të arrini kurrë të bëni diçka që do të më dëmtonte, dhe as të bëni diçka që do të më sillte dobi. O robërit e Mi! Sikur i pari dhe i fundit prej jush, sikur të gjithë njerëzit dhe xhinët të ishin të devotshëm si zemra më e devotshme e njeriut, kjo nuk do ti shtonte asgjë sundimit Tim. O robërit e Mi! Sikur i pari dhe i fundit prej jush, sikur të gjithë njerëzit dhe xhindët të mblidheshin në një vënd, të më luteshin, e Unë t’jua plotësoja dëshirat dhe lutjet secilit prej jush, zotërimi Im nuk do të pakësohej as aq sa pakësohet deti kur del një gjilpërë. O robërit e Mi! Këto janë veprat tuaja, të cilat Unë i ruaj, i llogaris dhe ju shpërblej në bazë të tyre. Kush gjen mirë, të falenderojë Allahun, ndërsa kush gjen tjetër gjë, të mos fajësojë tjetër kënd veç vetvetes.”
the truth with love
the truth with love Muaj më parë
cfer genjeshtrash . na jepni vargjet ku thuhet ne kuan ose hadithe per kromozome x y?.jo vetem qe nuk flitet por ideja e muhamedit rrjedjimish dhe ajo e allahut edhe per kete ceshtje eshte shum e gabuar. sunan an-nasai. I Dërguari i Allahut (ﷺ) tha: 'Uji i burrit është i trashë dhe i bardhë, dhe uji i gruas është i hollë dhe i verdhë. Cilido prej tyre të vijë i pari, fëmija do të ngjajë (ai prind) ".pra ketu kemi 2 gabime qe allahu nuk i dinte mire me sa duket ,e para grate nuk kan uje apo sperma por vezore,uji i verdhe i grave qe muhamedi permend tregon ne fakt se keto gra vuanin nga ndonje infeksion akut ku antitrupat e gruas apo grave ne fiale po luftonin bakterjet dhe papastertite ne kavitetin vaginal duke i nxirre ne forme mukoze me ngjyre te verdhe.mire por muhamedi dhe allahu pupaci i tij mendonin se kio ishte sperma e gruas,e dyta percaktimi i gjinise na thuhet ne kete sunet vjen si pasoje se kush vjen i pari.ja pra kio eshte shkenca ne islam me vargje evidenca dhe fakte,dhe jo te merni arritjet e universiteteve perendimore dhe te perpiqeni ta beni arritje te islamit.embrologjia ne kuran qe flitet kaq shume eshte e gabuar Galeni nje studjues i greqise se lashte i renditi etapat e zhvillimit embriologjik por ne sot e dime se Galeni e kishte gabim pasi qe kockat nuk formohen para mishit .por si i kopjoi Allahu mesimet e Galenit,per kete na ndihmon historia.sergius i rishanes ishte nje i krishtere qe jetoi ne shekullin VI ne siri i cili perkthehu shkrimet e galenit nga gjuha greke ne ate aramaike ,ai emigroi nga azia e vogel sot turqia ne persi iranin e sotem.ne qytetin e jundishapur ku kishte nje shkolle mjekesie,shum njerez studiuan ne kete shkolle "mjekesie"perfshi nje djale me emrin (al harith ibn kalada) i cili pas studimit shkoi ne meke ,aty edhe u be nje nga shoket e muhamedit dhe qe jetoi bashke me profetin e islamit per 20 vite,gjat ketyre dekadash ai i tregoi "profetit" mesimet e Galenit embriologun e lashte grek, profeti i mori tregimet e galenit dhe ja tregoi allahut dhe allahu i shkruajti ne kuranin e perjetshem.ja kio e embrologjia ne islam ,mashaallah !mashallah!...
Besmir Koçia
Besmir Koçia Muaj më parë
Le të shikojë njeriu se prej nga eshte është krijuar? Ai është krijuar prej një uji që hidhet fuqishëm, I cili del ndermjet testikujve( Sulbi) dhe brinjeve( wal-taraibi) (86:5-7) Fjalet e Kuranit jane mesim per te gjitha epokat e njerzimit por ato kuptime te Kuranit kuptohen ne menyra te ndryshme ne gjuhen arabe.e rendesishmja eshte qe gjuha arabe ka nje larmishmeri kuptimesh pa ndryshuar shkronjat dhe fjalet 1 -- per beduinet pagan arab keto vargje do te kuptonin se njeriu krijohet ne mitrat e nenes se tyre qe kur jemi ne fundin e shtatezanise eshte midis brinjeve te nenes dhe kockave sakrale ose te kerbishtit ose kockave pubike sepse midis tyre krijohet kanali i lindjes. 2-- nga krijohet sperma e mashkullit pra uji. Ne tani e dime se 97. % e spermes se njeriut eshte uje..fjala sulbi ne Kuran perdoret disa here per te pershkruar procesin kur dikush varet nga nje trung peme pra identik me testikujt e mashkullit qe varen jashte trugut te trupit te njeriut.pra sperma prodhohet ne testikuj por akoma nuk eshte e afte te bashkohet me vezen e femres sepse e pret nje rruge e gjate permiresimit e vetive te saj.tubat ku kalon sperma e paformuar mire quhen vass defferens pra( tubat qe largojne) dhe qe jane rreth 30-40 cm te gjate qe rrotullohen nga kanali inguinal deri sa bashkohen ne prostatë per te hyre ne ureter brenda organit mashkullor.gjatesia e ketyre tubave eshte saktesisht sa gjatesia midis testeve te brinjeve. Vazhdon..... 3-- nje nga veçorite e testikujve tek njeriu eshte qe ato nuk zhvillohen dhe krijohen ne skrotum por e kane fillimin ne (Murin e Pasem Abdominal) ngjitur me kocat e pjeses lumbare te shtylles kurrizore dhe gjeja e mahniteshme eshte qe pastaj testikujt migrojne tek vendi i tyre perfundimtar por ato marrin me vete dhe arteriet venat dhe fijet nervore qe bejne te mundur funksionin e nje organi dhe gjithe keto struktura dhe pjese perberese te testikulit te pjekur fillojne ne mes te distances se fundit te brinjeve me kockave pubike ose te kerbishtes nqs e perkthejme ne nje menyre tjeter ose testikujve dhe brinjeve. 4-- hormonet mashkullore pergjegjese per krijimin e organeve mashkullore dhe testikujve prodhohen nga gjendrat mbiveshkore te cilat dhe ato ndodhen pikerisht ne mes te distances midis brinjeve dhe kockave pubike.
Val Zen
Val Zen Muaj më parë
Sa qe e shof qenka per gjyna allahu te udhzoft se me vdek me ket fe qe ke te pederave te vatikanit ki me met ne gjehenem pergjithmon 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ju qe jeni muslimsn krehenoeni me kit fe te paster se kini me shpetu nga xhehnemi ju prsh nga Dortmund 💕😁😁
Fernado
Fernado Muaj më parë
@the truth with love o njeri i pafe Allahu te dhente denimin me te madh ne jete qe flet keshtu per islamin .
Arta Arta
Arta Arta Muaj më parë
Islami eshte bindje edhe ne kuran gjiqka qe thuhet eshte reale ti ke mbet me na tregu per fen ton te vertet e te pastert ju humbes ket bot edhe boten tjeter kshtu qe palo sa nuk te ka palu zoti per nime
Nizam Beciri
Nizam Beciri Muaj më parë
@the truth with love Pse ju pasusit e Palit dhe Pjetrit kur ju mungon pergjigja filloni ta akuzoni Muhamedin a.s? Përgjigju pyetjes? Shurrën e shejt e ke në bibël. "Në ditën e fundit, në ditën e madhe të festës, Jezusi u ngrit në këmbë dhe bërtiti duke thënë : Nëse ndonjeri ka etje le të vijë tek unë dhe të pijë. Ai i cili beson tek unë, ashtu si ka thënë shkrimi, nga stomaku i tij do të rrjedhin lumenj lëngjesh të gjalla." (Gjoni 7:38) Sipas trinitarianëve ai njeri i cili kishte etje duhet të shkonte dhe të pinte lëngun që buronte nga stomaku i Jezusit. Nëse e pinte lëngun nga stomaku që i bie të jetë urina atëherë po të njëjtin veprim do bënte edhe ai që e pinte pastaj. I bie që pirja e urinës këshillohet në Bibël pra nuk ndëshkohet. A nuk është e paparë?
Gz Skj
Gz Skj Muaj më parë
Falenderimi i takon vetëm Allahut. Allahu është Krijuesi i çdo gjëje.
Hajrije Hasani
Hajrije Hasani Muaj më parë
Ehamdurilah
Gjuha Arabe
Gjuha Arabe Muaj më parë
Ndiqni kanalin tonë mësoni gjuhë arabe 👌
Polixeny Z
Polixeny Z 2 muaj më parë
alpost.info/mine/Z7vMraenbae1m3U/video
Vjollca Bajrami
Vjollca Bajrami 2 muaj më parë
E te keqen o i Madherushem Allah te gjitha jane punet e tua o i Lartpermendur 🤲🤲🤲🤲🤲
Gjuha Arabe
Gjuha Arabe Muaj më parë
Ndiqni kanalin tonë mësoni gjuhë arabe 💻
Silvana Ajredini
Silvana Ajredini 2 muaj më parë
☝️☝️🙏🙏🤲🤲👨‍👩‍👧‍👦☝️🙏😇💝💖🕌🕋
Gjuha Arabe
Gjuha Arabe Muaj më parë
Ndiqni kanalin tonë mësoni gjuhë arabe 👋
Liseta Berisha
Liseta Berisha 2 muaj më parë
SubehanaAllah ☝️ Elhamdulilah ☝️ ALLAHU EKBER ☝️ LA IL LAHE IL LA LLAH ☝️
Tzamtiou Florentina
Tzamtiou Florentina Muaj më parë
Amin
Gjuha Arabe
Gjuha Arabe Muaj më parë
Ndiqni kanalin tonë mësoni gjuhë arabe 👌
Besmir Koçia
Besmir Koçia 2 muaj më parë
Nga argumentet e Tij është krijim i qiejve e i tokës, ndryshimi i gjuhëve tuaja dhe i ngjyrave tuaja. Edhe në këtë ka argumente për njerëz.(30:22). Vetëm i All-llahut është pushteti i qiejve e i tokës; Ai krijon çka të dojë; Ai i falë vetën femra atij që do; e i falë vetëm meshkuj atij që do. ose i dhuron dy gjinitë: djem e vajza, e kë të dojë e bënë steril. Ai, në të vërtetë, është i Gjithëdijshëm dhe i Pushtetshëm.(42:49-50)
Lindita Gojcaj
Lindita Gojcaj 2 muaj më parë
🙏🏻🙏🏻😍
bari ka6e 5cithe
bari ka6e 5cithe 2 muaj më parë
SubhanAllah
Gjuha Arabe
Gjuha Arabe Muaj më parë
Ndiqni kanalin tonë mësoni gjuhë arabe 👓
islami familja jan jeta ime Allahu esht nje
islami familja jan jeta ime Allahu esht nje 2 muaj më parë
Ehamdirilah sa i madh esht Allahu ☆♡
Gazmend Piro
Gazmend Piro 2 muaj më parë
Elhamdulilah 🤲🤲🤲🤲
Ramize Hasani
Ramize Hasani Muaj më parë
@Gjuha Arabepĺ
Gjuha Arabe
Gjuha Arabe Muaj më parë
Ndiqni kanalin tonë mësoni gjuhë arabe 💻
Islam-Peace
Islam-Peace 2 muaj më parë
Allahu ju ruajt e ju Shperblefte Amin
Nexhmije Ahmpppeti
Nexhmije Ahmpppeti 2 muaj më parë
Bravo se gjithmon fajsohen femrat per gjinin mit qe e paski spjegu Este ket ngjarjje ishalla mushen men per mos me i fajsu femren bravo veq vazhdoni
Div Illyria
Div Illyria 3 ditë më parë
E kemi mësuar në Dituri Natyre e Biologji që në fillore/8-vjeçare 🤦🏻‍♀️
Normal Vaginal Childbirth
01:01
Nucleus Medical Media
Shikime 30 mln
Doğduğun Ev Kaderindir | 37. Bölüm
1:59:17
Doğduğun Ev Kaderindir
Shikime 3,1 mln
Menya 2 e Iftarit , Plot Shëndet dhe Bereqet 🤲🤲🤲
10:36
Homemade Recipes / Kuzhina e Albës
Shikime 76 mijë
BARDHI - LOT (Prod Çelik Lipa)
3:01
BARDHI
Shikime 2,1 mln
Baraj 35. Bölüm 2. Fragmanı
0:45
Baraj
Shikime 809 mijë