7 gjerat qe duhet te beni ne Ramazan!

  Shikime 116,930

Elvis Naçi

Follow Elvis Naçi on...
• FB: smarturl.it/FBElvis
• IG: smarturl.it/IGElvis
•YT: smarturl.it/YTElvis
• Web: elvisnaci.al/
© & ℗ Elvis Naçi & IN Media. All Rights Reserved

Komente
LAORETA PICI
LAORETA PICI 8 ditë më parë
🤲🤲🤲🕋🤲🤲🤲🕋🤲🤲🤲🕋🤩🤩🤩
lu Beqiri
lu Beqiri 13 ditë më parë
Allahu im te lutem runa ndimona amin
Margarita Biba
Margarita Biba 15 ditë më parë
Allahu na ipranofte argjeriminin Allahu na shpërbleftë argjeriminin Allahu na ebegatiftë argjeriminin Amin Amin Amin Amin Amin ishalla o zoti i madh Amin Amin Amin Amin Amin Amin Amin Amin Amin Amin Amin Amin Amin Amin Amin Amin Amin Amin Amin Amin gjeni me
Ida Bytyci
Ida Bytyci 19 ditë më parë
Allahu na i pranoft agjerimin
AlbanienGirl Vejseli
AlbanienGirl Vejseli 21 ditë më parë
Namazin e kry zhdo dit arabisht zdi me lezu
Romina
Romina 11 ditë më parë
Mund ta lexosh Kuranin ne shqip
Nazmijee Jashari
Nazmijee Jashari 22 ditë më parë
mir por une jam ne elif dhe nese emesoj do të meseoj ne kuran zoti inshalla te me pranon gjdo lutjet emija dhe falem dhe jap ati qe ska por zoti është nje ☝☝🙏🙏🙏👌
Margarita Biba
Margarita Biba 23 ditë më parë
Allahu na ipranofte argjeriminin të gjithë ve që argjirojnë Amin ishalla o Zot i madh Amin Amin Amin Amin
XHULIO BREGU
XHULIO BREGU 26 ditë më parë
Allahu mbizoteroft ne familjet me vllezer e motra Myslimane allahu jua pranoft argjerimin 🤲🤲🤲🤲🤲
Fatlinda Mahmuti
Fatlinda Mahmuti 28 ditë më parë
Ashtu eshte brravo
Linda Kaci
Linda Kaci 29 ditë më parë
ALLAHU AKBAR ALLAH ☝ .P.O. NE MORE VELLA WE NUK E KENI MESUAR TE LEXOJME KURAN.A NA LEJOHET TE DEGJOJME VIDEO NE INTERNET.
Kili Edi
Kili Edi Muaj më parë
Te parit tan ishin kristian por turku i beri te gjith musulman me dhun !!!
Ard Hoti
Ard Hoti 29 ditë më parë
@Kili Edi Po Jezusi a ishte i krishter apo ishte Musliman ?
Kili Edi
Kili Edi 29 ditë më parë
@Ard Hotikrishteret quehen keshtu nga enti i Jezu Krishtit qoft Beku ne perjetsi emri i tij !!!
Besmir Koçia
Besmir Koçia 29 ditë më parë
Pse nuk u bënë myslimanë atehere bullgarët,rumunët,moldavët,grekët,qipriotet,serbët. Tek këta nuk ushtoi dhune turku. sa pak po mendon !!!!! Ne ballkan vetëm boshnjakët dhe shqiptarët janë mysliman se po te vazhdonin te ishin te krishtere do asimiloheshin nga serbët.
Edon Bajrami
Edon Bajrami 29 ditë më parë
@Ard Hoti Gjithsej kishte 124.000 profet dhe te gjithe profetët 124.000 ishin musliman dhe Isai Alejhi Selam (Jezusi) Paqja dhe Mëshira e Allahut qofshin mbi të kur to te zbres nga qielli per Kijamet do e thej kryqin dhe do e vras derrin edhe do të tregoj se eshte musliman dge se nuk eshte biri i Allahut dhe se Allahu i Madhërishëm as nuk është i lindur e as nuk ka lindur kë Allahu Akbar ☝☝☝🤲🤲🕋☪️🕌❤❤❤
Ard Hoti
Ard Hoti Muaj më parë
Po Jezusi a ishte kristian apo ishte Musliman ?? HË ??
Ana Anasi
Ana Anasi Muaj më parë
A bën ta lexojm kuranin në shqip, sepse nuk di arabisht 😕? Ose si ta mësoj ?
Ard Hoti
Ard Hoti Muaj më parë
Po bën, madje preferohet shum ta lexojm dhe studiojm Kuranin edhe ne shqip!
Hafsa Ajruli RTE
Hafsa Ajruli RTE Muaj më parë
Allahu na epraboft Agjërimin InshaAllah dhe na shpërbleft me Xhehnet InshaAllah ❤☝Amin InshaAllah Elhamdulilah
ulber abdiu
ulber abdiu 25 ditë më parë
Amin Amin inshallah na e lumuron Zoti qoft i kenaqur edhe me neve elhadulilah per ket muaj te shenjt te Ramazanit respekt per te xhyth nga un 🤲🤲🤲☝️☝️☝️🌷🌷❤❤❤
Dej Javu
Dej Javu Muaj më parë
Allahu kabull agjerimin gjithve muslimanve ane mban botes🤲🤍💫
Lola Lola
Lola Lola Muaj më parë
Agjerim te let lexim Kur ani
Emily Mazrreku
Emily Mazrreku Muaj më parë
Allahu pranoft agjerimin tim,dhe agjerim te leht per te gjith muslimanet.
ulber abdiu
ulber abdiu 25 ditë më parë
Amin Amin inshallah respekt ter te xhyth🤲🤲☝️☝️❤❤🌷🌷
Mery Mery
Mery Mery Muaj më parë
Allahu ju a lehtesofte agjerimin dhe pse mendoj qe esht gjeja me e kendshme me e bukur qetesuese per cdo musliman qe e ndjen thelle ket muaj🥺🤲o Allah letsoja vuajtjen cdo te semuri jepi te varferve udhezoji te pafet 🤲☝️
XHULIO BREGU
XHULIO BREGU 26 ditë më parë
Amin🕋🕋🤲🤲
Muzik live
Muzik live 28 ditë më parë
Amin ☝️☝️🙏🙏
Mery Mery
Mery Mery 28 ditë më parë
@Arnold Murati Amin🤲
Arnold Murati
Arnold Murati 28 ditë më parë
Amin inshallah 🤲
Rita Methasa
Rita Methasa Muaj më parë
Elhamdelila
Jasin Asllani
Jasin Asllani Muaj më parë
Like kush është Musliman
Edon Bajrami
Edon Bajrami 29 ditë më parë
🤲🤲🤲☝☝🕋☪️🕌
Anjeza Kasa
Anjeza Kasa Muaj më parë
Zoti na ndihmohtë dhe ju lehtësohtë agjërimin te gjithëve.
ulber abdiu
ulber abdiu 25 ditë më parë
Amin Amin moter e nderum por edhe ketij qe e spjegon kete keshill kaq te bukur Zoti i bdifmoft me krejt te mirat e botes 🤲🤲😘😘❤❤☝️☝️🌷🌷respekt per te xhyth nga un
Sevdail Bajra
Sevdail Bajra Muaj më parë
ELHAMDULILAH ALLAHU JU SHPERBLEFT
Elvi DeeJay
Elvi DeeJay Muaj më parë
Agjerim te lehte inshallah Allahu i pranofte lutjet dhe sakfrificen
ulber abdiu
ulber abdiu 25 ditë më parë
Amin inshallah Zoti çoft i kenaqur edhe me neve per kete muaj te shenjt dhe te bekuar Amin Amin 🤲🤲🤲☝️☝️❤❤🌷🌷
mikel. kita
mikel. kita Muaj më parë
Jam nje grua doja t'ju pyesja qe i jap vajzes gji vetem ne mbremje pas iftarit a a quhet agjerimi nese agjeroj ?
Ard Hoti
Ard Hoti Muaj më parë
Gjidhënja nuk e prish agjërimin.
All colors with Maida
All colors with Maida Muaj më parë
Agjerim te lehte dhe te pranuar 🤲🏻🤲🏻
Manjola Rrapo
Manjola Rrapo Muaj më parë
ALLAHU JUA PRANOFT RAMAZAN KERIM MOTRA E VLLEZER KUDO QE NDODHEN A
zeqie Zendeli
zeqie Zendeli Muaj më parë
Allahu na pranoft agjerimin ❤❤❤🤲🤲🤲🕋🕋🕌🕌
Fatlinda Mahmuti
Fatlinda Mahmuti 28 ditë më parë
Amin
Alketa Bylbyli
Alketa Bylbyli Muaj më parë
Argjerim te leht dhe te pranuar nga Allahu paqja dhe meshira e Allahut qoft mbi profetin Muhammed!
Drita
Drita 29 ditë më parë
amin ishallaah🤲🤲🕋🕋
Edon Bajrami
Edon Bajrami 29 ditë më parë
Amin 🤲🤲🤲
Abdullah Berisha
Abdullah Berisha 29 ditë më parë
Amin 🤲🤲🤲
Tetovari
Tetovari Muaj më parë
O Allah o Zot i plotfuqishem naj prano keto dit te Agjerimit dhe ditet ne vijim🤲🤲🤲.
Arlinda Rexhepi
Arlinda Rexhepi Muaj më parë
☝💖
zyej veselai
zyej veselai Muaj më parë
Amin insalha Allha ❤️❤️❤️🕋🕋🕋🕌🕌🕌🕌🥰🥰🥰🥰🌜🌟🌠✨🌜🌟✨🌜🌟🌜✨🌠
Deshira Seiti
Deshira Seiti Muaj më parë
Agjerim te lehte dhe shendet te plot me zotin para i qofshim fale,,,
ulber abdiu
ulber abdiu 25 ditë më parë
Amin Zoti u ndifmoft te xhythve inshallah🤲🤲☝️☝️❤❤
Silvana Ajredini
Silvana Ajredini Muaj më parë
🤲🤲🤲🤲☝️☝️☝️🙏🙏🙏✍☝️🤲🤲
Islam-Peace
Islam-Peace Muaj më parë
* Ebu Hurejra r.a. tregon se i Dërguari i Allahut a.s. ka thënë: “Agjërimi është mburojë nga zjarri i Xhehenemit. Kështu që agjëruesi duhet të shmangë takimin (e ngushtë) me bashkëshorten dhe nuk duhet të sillet pa mend dhe me paturpësi; edhe nëse dikush tjetër e lufton a sillet keq me të apo e shan atë, atëherë ai duhet t’i thotë atij dy herë: ‘Jam agjërueshëm,!,, Pejgamberi a.s. shtoi: “Për Atë, në Duart e të Cilit është shpirti im! Era që vjen nga goja e agjëruesit është më e mirë dhe më e dashur tek Allahu i Lartë sesa era e miskut. (Allahu thotë për agjëruesin): ‘Ai e ka lënë mënjanë ushqimin, pijen dhe dëshirat e tij për Hatrin Tim. Agjërimi është për Mua, kështu që Unë do ta shpërblej (agjëruesin) për të dhe shpërblimi i veprave të mira shumëfishohet dhjetë here .” ** Sehl r.a. tregon se Pejgamberi a.s. ka thënë: “Është një portë në Xhenet që quhet Rejjan, nga e cila do të hyjnë agjëruesit Ditën e Ringjalljes dhe askush tjetër nuk do të hyjë andej, përveç atyre. Do të thirret: ‘Ku janë agjëruesit?’ Ata do të ngrihen dhe askush tjetër nuk do të hyjë nga ajo portë përveç tyre. Kur ata të kenë hyrë të gjithë, ajo do të mbyllet dhe askush nuk do të hyjë më që andej.” *** Ibn Umeri r.a. tregon se e ka dëgjuar të Dërguarin e Allahut a.s. të thotë: “Kur të shihni hënën e re (të muajit të Ramazanit), filloni agjërimin dhe kur të shihni hënën e re (të muajit të Shevalit), ndalojeni atë. Ndërsa, po të jetë qielli i vrenjtur (dhe nuk e shihni dot hënën e re), atëherë llogariteni hënën (muajin) e Ramazanit (30 ditë).” **** Ebu Hurejra r.a. tregon: “I Dërguari i Allahut a.s. ka thënë: “Kushdo që nuk e lë të gënjyerit dhe të vepruarit sipas saj, Allahu nuk ka nevojë që ai të lërë të ngrënët e të pirët (Allahu nuk e pranon një agjërim të tillë).”
islami familja jan jeta ime Allahu esht nje
islami familja jan jeta ime Allahu esht nje Muaj më parë
Allahu na e pranoft argjerim inshallah 🤲🤲
Vasiliki Plaka
Vasiliki Plaka Muaj më parë
Amin 🙏🙏🙏 Zoti na Ruajt Argjerim te Leht...
Abdullah Berisha
Abdullah Berisha 29 ditë më parë
Amin 🤲🤲🤲 Zoti te ruajt 🤲🤲🤲 Zoti te shpërbleftë 🤲🤲🤲 ☪️🤲✔ ☦✝️🙏❌
globi.islam✅
globi.islam✅ Muaj më parë
Allahu na e pranoft agjërimin, lutjet dhe të gjitha veprat e mira 😊 Amin
ulber abdiu
ulber abdiu 25 ditë më parë
o Zot i madherueshem falna gabimet tona ne ket muaj te shenjt te Ramazanit na jep miresi dhe begati e na ben te devotqem dhe te durueshem me njeri tjetrin dhe na e prano Ramazanin dhe na ruaj nga çdo e keqe te xhythve muslimaneve an e mban botes por edhe neve por edhe ty qe e spjegon kete kèshill kaq te bukur Zoti ta beft sevap dhe kabull dhe Allahu te boft banor te xhenetit Amin elhamdulilah Allahu ekber respekt nga un Zoti te rujt familjen 🤲🤲🤲☝️☝️☝️🌷🌷🌷❤❤❤💖💖💖
Abdullah Berisha
Abdullah Berisha 29 ditë më parë
Amin inshallah 🤲🤲🤲
Kozeta Benga
Kozeta Benga Muaj më parë
ALLAHU NA MBROFTE E NA NDIHMOFTE AGJERIM TE LEHTE E TE PRANUAR TE GJITHE MYSLIMANEVE QE E MBAJNE RAMAZANIN ☝💚
ulber abdiu
ulber abdiu 25 ditë më parë
Amin inshallah me lehtesi muajin e shenjt te Ramazanit
Muzik live
Muzik live 28 ditë më parë
Amin
Rolanda Lleshi
Rolanda Lleshi Muaj më parë
Elhamdulilahi Rabil Alemin 🌙⭐
Fikret Bujzi
Fikret Bujzi Muaj më parë
Agjerim te mbare e allahu ju a lehtesofte te gjith besimtarve musliman. Allahu esht nje ☝️🤲
Edon Bajrami
Edon Bajrami 29 ditë më parë
Amin edhe ty vlla 🤲🤲🤲☝☝☪️🕋🕌
Ilir Kasmi
Ilir Kasmi Muaj më parë
Allahu na pranoft agjerimin e ibadetet e veprat e mira te gjithe motrave vellezereve musliman na dhuroft miresit e begatit e muajit te shejt ramazanit na dhuroft xhenetin Firdeus amin
ulber abdiu
ulber abdiu 25 ditë më parë
Amin inshallah 🤲🤲☝️☝️❤❤
ItsAnaHere
ItsAnaHere Muaj më parë
Allahu ia pranofte agjerimin te gjith myslimanve!🧕💜
edison kola
edison kola Muaj më parë
Allahu na ndihmofte 🤲🤲
Idriz Xhaferi
Idriz Xhaferi 25 ditë më parë
Allha na e prano agjerimin dhe namazin qofshim gjithmon nen mbrojtjen tende
Namik Bellaqa
Namik Bellaqa Muaj më parë
Allahu I ndimoftë te gjith muslimanve dhe agjerim sa Ma të leht
Kasandra Pako
Kasandra Pako Muaj më parë
Agjerim te lehte dhe te pranuar nga allahu per te gjithe motrat dhe vellezerit musliman 🙏🏻
Ida Bytyci
Ida Bytyci 19 ditë më parë
Amin❤❤💗💎
Marko R
Marko R 23 ditë më parë
Amin 🤲🏻
Rafet Kurtishi
Rafet Kurtishi 23 ditë më parë
@XHULIO BREGU atmtrgoshemrinsekijtiatmtrgoshenbiemrintisekijtiatmshkrushtiatmtrgatmtrgoshemrinsekijtiatmtrgoshenbiemrintisekijtiatmshkrushtiatmtrgatmtrgoshemrinsekijtiatmtrgoshenbiemrintisekijtiatmshkrushtiatmtrgatmtrgoshemrinsekijtiatmtrgoshenbiemrintisekijtiatmshkrushtiatmtrgatmtrgoshemrinsekijtiatmtrgoshenbiemrintisekijtiatmshkrushtiatmtrgatmtrgoshemrinsekijtiatmtrgoshenbiemrinsekijtiatmtrgoshemrinsekijtiatmtrgoshenbiemrintisekijtiatmshk
Rafet Kurtishi
Rafet Kurtishi 23 ditë më parë
@XHULIO BREGU atmtrgoshemrinsekijtiatmtrgoshenbiemrintisekijtiatmshkrushtiatmtrgatmtrgoshemrinsekijtiatmtrgoshenbiemrintisekijtiatmshkrushtiatmtrgatmtrgoshemrinsekijtiatmtrgoshenbiemrintisekijtiatmshkrushtiatmtrgatmtrgoshemrinsekijtiatmtrgoshenbiemrintisekijtiatmshkrushtiatmtrgatmtrgoshemrinsekijtiatmtrgoshenbiemrintisekijtiatmshkrushtiatmtrgatmtrgoshemrinsekijtiatmtrgoshenbiemrintisekijtiatmshkrushtiatmtrgatmtrgoshemrinsekijtiatmtrgoshenbiemrintisekijtiatmshkrushtiatmtrgatmtrgoshemrinsekijtiatmtrgoshenbiemrintisekijtiatmshkrushtiatmtrgatmtrgoshemrinsekijtiatmtrgoshenbiemrintisekijtiatmshkrushtiatmtrgatmtrgoshemrinsekijtiatmtrgoshenbiemrintisekijtiatmshkrushtiatmtrgatmtrgoshemrinsekijtiatmtrgoshenbiemrintisekijtiatmshkrushtiatmtrgatmtrgoshemrinsekijtiatmtrgoshenbiemrintisekijtiatmshkrushtiatmtrgatmtrgoshemrinsekijtiatmtrgoshenbiemrintisekijtiatmshkrushtiatmtrgatmtrgoshemrinsekijtiatmtrgoshenbiemrintisekijtiatmshkrushtiatmtrgatmtrgoshemrinsekijtiatmtrgoshenbiemrintisekijtiatmshkrushtiatmtrgatmtrgoshemrinsekijtiatmtrgoshenbiemrintisekijtiatmshkrushtiatmtrgatmtrgoshemrinsekijtiatmtrgoshenbiemrintisekijtiatmshkrushtiatmtrgatmtrgoshemrinsekijtiatmtrgoshenbiemrintisekijtiatmshkrushtiatmtrgatmtrgoshemrinsekijtiatmtrgoshenbiemrintisekijtiatmshkrushtiatmtrgatmtrgoshemrinsekijtiatmtrgoshenbiemrintisekijtiatmshkrushtiatmtrgatmtrgoshemrinsekijtiatmtrgoshenbiemrintisekijtiatmshkrushtiatmtrgatmtrgoshemrinsekijtiatmtrgoshenbiemrintisekijtiatmshkrushtiatmtrgatmtrgoshemrinsekijtiatmtrgoshenbiemrintisekijtiatmshkrushtiatmtrgatmtrgoshemrinsekijtiatmtrgoshenbiemrintisekijtiatmshkrushtiatmtrgatmtrgoshemrinsekijtiatmtrgoshenbiemrintisekijtiatmshkrushtiatmtrgatmtrgoshemrinsekijtiatmtrgoshenbiemrintisekijtiatmshkrushtiatmtrgatmtrgoshemrinsekijtiatmtrgoshenbiemrintisekijtiatmshkrushtiatmtrgatmtrgoshemrinsekijtiatmtrgoshenbiemrintisekijtiatmshkrushtiatmtrgatmtrgoshemrinsekijtiatmtrgoshenbiemrinsekijtiatmtrgoshemrinsekijtiatmtrgoshenbiemrintisekijtiatmshk
Rafet Kurtishi
Rafet Kurtishi 23 ditë më parë
@XHULIO BREGU atmtrgoshemrinsekijti
Arjeta Ademi
Arjeta Ademi Muaj më parë
Zoti ju ruajt te gjithve..
ulber abdiu
ulber abdiu 25 ditë më parë
Amin inshallah🤲🤲☝️☝️❤❤💖💖
Alesia Neziri
Alesia Neziri Muaj më parë
🤲🤲🤲
XHULIO BREGU
XHULIO BREGU 26 ditë më parë
🕋🕋🤲🤲
Stresi x Cbiz - Feel good (Official Video 4K)
3:28
FRANKLIN ft. S3vi - ANDALE (Official Music Video)
4:27
Ligjerata e Fiter Bajramit. Elvis Naçi
36:57
Elvis Naçi Ligjerata
Shikime 13 mijë
Histori motivuese. Elvis Naçi
32:20
Elvis Naçi Ligjerata
Shikime 14 mijë
GRUAJA E RRËMBYER NË HAXH - Ngjarje e vërtetë
19:59
Stresi x Cbiz - Feel good (Official Video 4K)
3:28
FRANKLIN ft. S3vi - ANDALE (Official Music Video)
4:27
Highlights: Man Utd 2-4 Liverpool
1:30
Liverpool FC
Shikime 4,2 mln
Fifi ft Bruno - Fiksim (Kenga Magjike 2021)
3:26